top of page
REGULAMIN SESJI
Familjefotografering. Juli 2020-15.JPG

TERMIN, REZERWACJA, ODBIÓR
 

W okresie letnim najczęściej wykonuję sesje na tygodniu, ponieważ w soboty zwykle fotografuję śluby. Może się jednak zdarzyć, że któraś sobota będzie wolna i będę mogła Was zapisać.

W okresie późno jesiennym-wczesno wiosennym najczęściej wykonuję sesje w soboty oraz w tygodnie do południa. Najlepiej rezerwować terminy z 3-4 tygodniowym wyprzedzeniem.
 

Gwarancją rezerwacji terminu jest wpłata zadatku w wysokości 100zł. Reszta płatności odbywa się po wyborze zdjęć do obróbki. Dane do przelewu:

Lena Paracka-Werner

05116022020000000454199237

Tytuł “Wasze imiona, sesja rodzinna/narzeczeńska/ciążowa, data, opcj. zdatek”
 

Termin sesji można przełożyć ze względów zdrowotnych lub podogowych (burza, grad, mocny deszcz).

Po sesji otrzymacie zdjęcia do wyboru w ciągu 1-2 tygodni. Na wybór zdjęć jest 14 dni, po upływie tego czasu wybieram zdjęcia samodzielnie. W ciągu kolejnych 3-4 tygodni obrobię je, udostępnię do pobrania i zamówię odbitki. Galeria ze zdjęciami będzie aktywna przez miesiąc. Proszę Was o zabezpieczenie zdjęć najlepiej w dwóch, trzech kopiach, ponieważ gwarantuję przechowywanie zdjęć na dyskach przez  tylko pół roku po sesji.

Irmina + Dominik + Zygmunt + Emma. Jesień 2019-74.jpg

MIEJSCE, WYGLĄD

Odpowiednie warunki do sesji plenerowej to złota godzina, czyli 1,5h przed zachodem słońca.

W pochmurne dni zdjęcia można robić cały dzień. Mżawka nie jest przeciwwskazaniem, mocny deszcz tak. Wbrew pozorom czyste niebo i mocne słońce nie służy zdjęciom, dlatego nie wykonuję sesji plenerowych w środku słonecznych dni.

 

Sesje domowe wykonuję w godzinach 9-13. Potrzebne będą nam dwa pomieszczenie z dostępem do okna, ponieważ korzystam tylko z naturalnego światła. Nie musicie obawiać się, że Wasze mieszkanie/dom nie wygląda jak katalog Ikei. To Wasz dom, Wasze życie i Wasze wspomnienia – nikt nie oczekuje designerskich wnętrz, a zdjęcia są przede wszystkim dla Was.

 

Ubrania oraz ewentualne dodatki są po stronie klientów. Nie posiadam garderoby ani gadżetów, ale chętnie doradzę w ich doborze. Nie bierzcie ze sobą gadżetów takich jak maski, śmieszne czapki, stroje pszczółki/ślimaka dla dziecka. To nie jest element stylu mojej fotografii i nie potrafię odpowiednio wkomponować ich w sesję. Zostawcie również wózki, torby, plecaki, telefony, portfele. Będą one tylko zbędnym balastem. Drobne rzeczy jak lusterko, grzebień czy klucze mogę wziąć do mojego plecaka.

 

>inspiracje na sesję domową<

>inspiracje na sesję plenerową<

>inspiracje na sesję we dwoje<

 

Profesjonalny makijaż i fryzura nie są wymagane, ale korzystnie wpłyną na końcowy efekt.

Polecam te makijażystki:

 

> Roksana Gabrielska (Aleksandrów Kuj.) <

> Renata Lewandowska (Toruń) <

Pomagam w wyborze miejsca na sesję biorąc pod uwagę Wasze preferencje i moje doświadczenie. Fotografuję zarówno w przyrodzie jak i w mieście.

Klaudia i Dawid-20 male.jpg

INNE

 

Obróbka zdjęć polega na edycji ekspozycji i kolorów. Usuwam tymczasowe zmiany (siniaki, krostki), ale nie wyszczuplam, nie wydłużam, nie skracam, nie usuwam elementów otoczenia.

 

Zgoda na publikację zdjęć nie jest wymagana i nie wpływa ona w żaden sposób na cenę czy obsługę. Jeśli jednak wyrazicie zgodę to udostępnienie Waszych zdjęć szerszej publice będzie dla mnie dużą radością, ponieważ dzięki temu mogę pokazywać mój rozwój i pozysykiwać nowych klientów. Zgodę można w każdej chwili cofnąć lub jej udzielić.

99% moich rodzin i par nie jest profesjonalnymi modelami, często to ich pierwsza sesja. Nie martwcie się, że nie dacie sobie rady. W ciągu 4 lata fotografowania sesji spotykałam przeróżnych ludzi i (prawie) każdego można rozluźnić. No chyba, że z premedytacją tego nie chcesz :) Dlatego efekt końcowy zależy w równym stopniu od moich umiejętności i od Waszego zaangażowania.

ZAREZERWUJ TERMIN
bottom of page