Jak patrzę?

Kiedyś usłyszałam w wywiadzie ze znanym polskim fotografem, że klient nie kupuje zdjęć fotografa.

Klient kupuje jego oczy.

 

Od tego czasu staram się, aby moje oczy widziały w wyjątkowy sposób. Patrząc przez obiektyw widzę więcej. Widzę drobne gesty pełne uczuć, widzę szerokie uśmiechy i skryte łzy. Widzę to, czego nie widzą inni,

a to patrzenie jest najlepszą pracą na świecie.

Z kim?

Z Dominikiem od sześciu lat wspólnie poznajemy świat. Sześć Woodstocków, siedem krajów, kilkaset kilometrów wędrówek, kilkadziesiąt nocy w namiocie. Od 2018 roku wspólnie odkrywamy czym jest małżeństwo.

Nieoceniony wkład mieli moi rodzice. To oni kupili mi pierwszą lustrzankę i pielęgnowali pasję do zdjęć. Jestem im wdzięczna za to, że razem spędziliśmy dwanaście lat w Szwecji, i że pogodzili się z moim powrotem do Polski.

W gronie najbliższych jest także moja sześcioletnia siostra: uczy mnie jak odnajdywać w sobie dziecko i zachwycać się motylkami.

Co lubię? (oprócz fotografii)

- patrzeć na drzewa

- jeść czekoladę

- praktykować introwertyzm

- czytać/słuchać/oglądać Harry'ego Pottera

- wygłupiać się z mężem

- słuchać rocka/metalu

- oglądać Lekko Stronniczych

- drapać za uszkiem mojego psa.

Doświadczenie

Interesuję się fotografią od 8 lat. Pierwsze zlecenia robiłam dla gazet i magazynów w Szwecji (Svenska Livsmedel, Vame Magasin) i w Polsce (Magazyn Toronto, Filozofuj!). Współpracowałam z takimi markami jak Stara Mydlarnia, Kvalite OnLine, WiTEC Sweden czy Dwór Artusa w Toruniu.

Własną działaność fotograficzną rozpoczęłam w 2017 i wtedy też zaczęłam fotografować śluby oraz sesje narzeczeńskie i rodzinne.

W ramach działalności prowadziłam preelekcje w toruńskim CKU i oraz w Biurze Karier UMK.

Fotografię rozwijałam w Szwecji pod okiem Avy Valsten, a w Polsce uczęszczałam na warsztaty Niezłe Aparaty (Kasia i Jacek Siwko), Fire In The Woods (Kamila Piech), What Else Workshop (Szymon Olma, Łukasz Ostrowski) Warsztaty z błyskiem (Filip Kowalkowski).

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon

Najnowsze zdjęcia na

Instagramie

@lenaparacka

Toruń, Kujawsko-Pomorskie

Poznań, Trójmiasto, Łódź,

Mazury