Jak ubrać się na sesję zdjęciową?

Zdjęcia zrobione podczas sesji pozostaną z Wami na całe życie, dlatego warto postarać się o dobre przygotowanie. Jednym z kluczowych elementów zdjęć jest Wasz ubiór. Przygotowując swój look pamiętajcie, żeby Wasze ubrania pasowały do siebie oraz do klimatu sesji. Poniżej znajdziecie garść praktycznych porad!

Nie dla napisów
Pierwsza zasadą jest wystrzeganie się nadruków i zbyt pstrokatych wzorów. Te elementy mogą sprawić, że uwaga będzie skupiona na strojach, a nie na Was. Unikajcie tego – chyba, że jesteście przedstawicielami firmy i chcecie zaprezentować jej hasło reklamowe. ;-)
Podobnie jest z kolorami. Stonowane odcienie będą lepiej wyglądały na zdjęciach, ponieważ – ponownie – nie zwracają na siebie uwagi, i jest mniejsze prawdopodobieńswo, że będą się „gryzły” z otoczeniem. Planując ubiór pomyślcie o miejscu i czasie sesji zdjęciowej. Idąc na miasto nie ma sensu zakładać zwiewnej, kwiecistej sukienki, która świetnie wpisze się w klimat przyrody, a szykując się na sesję w mieszkaniu nie ma sensu wyglądać jak milion dollarów.

jak ubrać się na sesję zdjęciową

Sesja we dwoje i sesje rodzinne
Jeśli zdecydowaliście na sesję rodzinną albo sesję we dwoje postarajcie się skoordynować styl i ewentualne wzory. Jeśli kobieta lub dziewczyna ma różową bluzkę to niech mężczyzna lub chłopak zamiast pomarańczowej koszuli wybierze niebieską. Jeśli on jest ubrany „na luzie” to niech ona nie ubiera się jak na bal. Pod TYM LINKIEM znajdziecie przewodnik kolorystyczny, a pod TYM LINKIEM możecie zaczerpnąć gotowe inspiracje.

Warto pamiętać o tym, że makijaż na zdjęciach będzie nieco mniej widoczny niż w rzeczywistości. Jeśli zależy Ci na jego uwydatnieniu pomaluj się nieco mocniej :)

Sesja portretowa
Sesja portretowa ma wyrazić Ciebie. Zasady są takie same jak w wyżej wymienionych przypadkach – tylko bardziej rygorystyczne. W momencie, kiedy na fotografii jest tylko jedna osoba cała uwaga widza jest skupiona na niej. ;-) Postaraj się zatem zgrać ubiór, fryzurę i makijaż. Jeśli nie jesteś stylistą to polecam Ci kanały na YouTube: dla niej stylistka Zosia, dla niego Dandycore. Inspirację znajdziecie także na moim Pintereście -> LINK.
sesjach biznesowych przyjęło się, że musi być koszula i marynarka. Ok, to wygląda biznesowo, ale jestem zdania, że warto urozmaicić ten schemat. Jeśli każdy ma takie same zdjęcia to… każdy jest taki sam. Pracodawca albo klient nie zapamiętają osoby, która niczym się nie wyróżnia. :-) Nie oznacza to oczywiście, że należy postawić irokeza i ubrać koszulkę z napisem „Punk’s not dead!” – nie, nie. Ale do tego klasycznego ubioru można dodać ciekawe elementy. Dla kobiet może to być falbanka na bluzce albo wyróżniający się dodatek: biżuteria, pasek do spodni, makijaż. Mężczyźni mogą wybrać marynarkę z delikatnym wzorem albo sweter, a pod nim wzorzystą koszulę. Jeśli charakter pracy na to pozwala można zaszaleć dokładając kapelusz albo wybierając bluzkę, sukienkę, koszulę z wzorem np. kwiaty, kropki, paski.

Jeśli macie jakiś pomysł, ale nie jesteście pewni czy jest dobry możemy wspólnie to obgadać :-)

Leave a Reply

Your email address will not be published.