Sesja zdjęciowa – kiedy, gdzie i jak?

Zdjęcia zrobione podczas sesji pozostaną z Wami na całe życie, dlatego warto postarać się o dobre przygotowanie. Zastanówcie się jaki klimat fotografii odzwierciedlałby Was – Waszą miłość i przyjaźń.

Czas
Przyjęło się, że zdjęcia są najlepsze o wschodzie albo o zachodzie słońca. Ukuło się nawet określenie „złota godzina”, które ma dwojakie znaczenie. Z jednej strony zdjęcia robione w takich warunkach mają ciepły, żółto-pomarańczowy ton; z drugiej strony światło sprzyja wykonaniu pięknych fotografii. Wtedy cienie są delikatne, i słońce nie razi Was w oczy, dzięki czemu będziecie korzystniej wyglądali.

Pamiętajmy jednak, żeby pora była dostosowana do Waszych możliwości. Wykonanie sesji z dziećmi o 5 rano, kiedy nad łąkami unosi się piękna mgła jest mało realne, a późnym popołudniem mogą być już zmęczone. Wtedy należy skupić się na wyborze miejsca…

Miejsce na sesję zdjęciową
Lokalizacja jest ważna – ale również nie najważniejsza. To otoczenie stworzy klimat zdjęć. Moim faworytem są sesje plenerowe, ponieważ dają duże możliwości gry kształtów i światła. Często wystarczą dwa kroki, żeby zupełnie zmienić tło… Trzeba jednak wziąć pod uwagę warunki pogodowe. Zbyt mocne światło słoneczne, deszcz czy wiatr mogą pokrzyżować nasze plany.

Moim drugim w kolejności faworytem są zdjęcia w domu. To miejsce, które doskonalne znacie i w którym dobrze się czujecie. Dzięki drobnym szczegółom jak świeczki, lampeczki czy kwiaty można piękne zaaranżować wnętrze i wprowadzić w zdjęcia wyjątkową atmosferę.

Pomyślcie o Waszych ulubionych miejscach, poszukajcie inspiracji na mojej stronie i zdecydujcie jakie miejsce jest najbliższe Waszym sercom.

Pozowanie
Wy się zrelaksujcie, potraktujcie to jako okazję to spędzenia wspólnego czasu, do zabawy, do okazania sobie miłości. Ja załatwię resztę. Nie będę wymagała od Was sztucznego pozowania ani specjalnych min na zawołanie. Uchwycę Was w naturalnych pozach – tacy jesteście najpiekniejsi. I pamiętajcie, że jesteście w dobrych rękach! No stress. :)

Leave a Reply

Your email address will not be published.